Állj mellénk! Legyél pártoló tag!

#Dean Ornish

Plázs hvg.hu

Intézménye is lett a preventív orvoslásnak Budapesten

A preventív orvoslás személyre szabott életmóddal megnöveli az egészségben töltött évek számát és csökkentheti az egészségügyi rendszer finanszírozási problémáit. Mindez pedig már intézményi keretek között működhet.

Plázs hvg.hu

Így öregít a stressz és rövidíti meg életünket

A sressz öregít, mind genetikailag, mind pedig a sejtek szintjén. Persze ezúttal is igaz, hogy magunkhoz ragadhatjuk az irányítást, ha kellően elszántak vagyunk. Dean Ornish amerikai belgyógyász professzor legújabb könyvében ehhez is nyújt segítséget.

Plázs hvg.hu

Mit tesz velünk napi fél óra mozgás?

Akik csupán heti egy, másfél órát gyalogoltak élénk tempóban – ami csak napi 15 percnek felel meg – felére csökkentették a szívrohamból vagy szélütésből (stroke) bekövetkező halál kockázatát – derül ki a Women's Health Study jelenleg is folyó kutatásából, amelyben nők tízezreit vizsgálják. Többek között ezeket az eredményeket is idézi Dean Ornish belgyógyász professzor magyarul most megjelent könyvében, amelyben az általa kidolgozott egészségprogrammal ismerteti meg az olvasót. A program szerves részeként külön fejezetet szentel a testmozgásnak. Ebből szemezgettünk.

Plázs hvg.hu

A dohányzó férfiak fele impotens. Szexi a cigi?

A 21. század nagy kihívása a genetika újraértelmezése, génjeink ugyanis a lehetőségeket, nem pedig a megváltoztathatatlan jövőt jelentik. Ahhoz pedig, hogy a betegségeket megelőzzük, vagy visszafordítsuk átfogó életmódváltásra kell rászánnunk magunkat. Dean Ornish, magyarul most megjelent könyve ebben lehet a segítségünkre, mert a régi szokások elhagyása sosem könnyű.

Plázs hvg.hu

10 tipp: így bűnözzünk társaságban

Az életmódváltás csak akkor lesz tartós, ha az nem áldozat, hanem öröm. Ennek megvalósításában pedig Dean Ornish egészségprogramja segíthet, amely most magyar kiadásban is megjelent, a HVG Könyvek jóvoltából.

Plázs hvg.hu

Hogyan előzhetjük meg a szívbetegségek kialakulását?

Hazánkban, ahogyan a világ más országaiban is, több ember hal meg szív- és érbetegségben, mint az összes többi betegségben együttvéve. A szív- és érbetegségek kialakulásában az életmódnak és a társadalmi-környezeti tényezőknek döntő szerepük van. A különböző problémákat ezért megfelelő stresszkezeléssel és életmódváltással védhetjük ki.